Dom i wnętrze

W jaki sposób można udekorować swój dom na święta?

Święta to czas bycia z rodziną i przyjaciółmi, dlatego ważne jest, aby Twój dom wyglądał świątecznie. Nie musisz wydawać fortuny na dekoracje, ale możesz udekorować swój dom na święta za pomocą kilku prostych kroków.

Oto kilka sposobów na udekorowanie domu na święta:

Udekoruj drzwi wejściowe

Dekoracje świąteczne nie są przeznaczone tylko do wnętrza domu. Dekorowanie drzwi wejściowych dodaje do świątecznego ducha i sprawia, że sąsiedzi i goście z łatwością dowiedzą się, że obchodzisz święta. Powieś na drzwiach wieńce i girlandy lub umieść na nich duży napis „Witaj w domu”.

Rozświetl swój dom

Nic nie mówi „Boże Narodzenie” jak lampki! Jest wiele sposobów na wykorzystanie światełek w dekoracji domu na Boże Narodzenie – zawieś je na drzewach, powieś na ścianach lub owiń pasma wokół poręczy lub balustrady. Rozważ użycie świateł zasilanych bateriami zamiast tych podłączanych do prądu, więc jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, nie będziesz musiał się martwić o znalezienie przedłużaczy lub ładowanie baterii.

Postaw na świąteczną pociel

Świąteczna pościel to świetny sposób, aby wejść w świątecznego ducha. Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w Twoim domu, więc ma sens dekorowanie go świątecznymi zestawami pościeli. Są one również doskonałym punktem wyjścia dla innych dekoracji, takich jak pończochy i spódnice choinkowe.

Pościel świąteczna dostępna jest we wszystkich rodzajach stylów, od tradycyjnych po nowoczesne, więc na pewno znajdziesz taki, który pasuje do Twojego gustu i budżetu. Możesz nawet zdobyć pasujące poduszki i zasłony, jeśli chcesz!

Spójność kolorów kojarzonych ze świętami

Używaj schematów kolorystycznych, które pasują do wystroju w całym domu, aby wszystko wyglądało spójnie, gdy przyjdzie czas na wystawienie wszystkiego na pokaz. Jeśli nie chcesz kupować nowych dekoracji każdego roku, ale nadal chcesz czegoś świeżego, spróbuj dodać kilka nowych akcentów tu i tam, zamiast całkowicie zmieniać wystrój każdego roku.