Dom i wnętrze

Dwuosobowa sofa do salonu. Jak ją wybrać?

Sofa dwuosobowa to idealne wyposażenie do każdego salonu, w którym spodziewamy się przebywać sami albo z niewielką liczbą gości. Jak jednak wybrać taką, która będzie naprawdę idealna do konkretnego pomieszczenia?

Sofa rozkładana

Sofy dwuosobowe zazwyczaj nie są zbyt duże. To idealne rozwiązania do małych salonów, których nie chcemy zanadto zagracać dużymi meblami. Nie oznacza to jednak, że dwuosobowe kanapy nie mogą skrywać w sobie również łóżka. Rozkładane modele są wyjątkowo funkcjonalne, ponieważ pomagają w przygotowaniu dodatkowych miejsc do spania podczas wizyty gości, bez konieczności wyciągania materaca turystycznego. Są ponadto bardzo wygodne, a wiele z nich posiada też kuferek na zapasową pościel, co zapewnia wygodę korzystania z takiego spania i siedziska jednocześnie.

Sofa z funkcją relax

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem może być sofa z funkcją relaksu, która nie wymaga dodatkowego miejsca, by zmienić się z łatwością w pół leżące miejsce. Elektryczna funkcja relax pozwala na wyciągnięcie zagłówka i podnóżka, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł swobodnie odpoczywać czy drzemać w ulubionej pozycji.

Idealnie dopasowana do wystroju

Poza ciekawymi funkcjami dodatkowymi należy jeszcze zwrócić uwagę na wygląd samej sofy. W pierwszej kolejności powinna bowiem ozdabiać pomieszczenie. Dlatego kupując konkretny model, zastanów się, czy jego kolor i stylizacja są odpowiednie do całego salonu, a zwłaszcza czy pasują do pozostałych akcesoriów. Przykładowo, jeśli cały pokój urządzony jest w minimalistycznym stylu, warto zdecydować się na prostą sofę w stonowanych kolorach, która harmonijnie uzupełni pozostałe meble.