Lifestyle

Zajęcia dodatkowe dla dziecka w żłobku — na co warto postawić?

Wybierając żłobek dla dziecka, warto zwrócić uwagę na ofertę zajęć dodatkowych. Już dwuletni czy też nawet roczny maluch może naprawdę sporo zyskać na nauce np. języka obcego, czy też aktywnościach pobudzających wyobraźnię. Sprawdź, na jakie nieobowiązkowe zajęcia warto zapisać dziecko uczęszczające do żłobka.

Sensoplastyka

Obecnie sporą popularnością w żłobkach cieszą się zajęcia sensoplastyczne. Głównym założeniem jest w tym przypadku wykorzystanie kilku bądź nawet wszystkich zmysłów dziecka podczas różnego rodzaju aktywności plastycznych. Takie formy rozrywki i nauki można wykorzystać również poza żłobkiem w Łodzi, czyli np. w domu. Sensoplastyka sprzyja bowiem prawidłowemu rozwojowi mózgu, a także pobudza kreatywność.

Język angielski

Dzięki rozpoczęciu nauki języka angielskiego już na etapie żłobka można zapewnić pociesze lepszą przyszłość. Jeśli zajęcia będą kontynuowane również na kolejnych etapach edukacji, to być może w dorosłym życiu dziecko będzie dwujęzyczne. Warto pamiętać, że maluchy w pierwszych latach życia bardzo szybko przyswajają wiedzę. Ponadto dodatkowe zajęcia w żłobku „Złota Kaczka” mają świetny wpływ także na ogólny rozwój dziecka.

Logopedia

Wbrew pozorom zajęcia logopedyczne wcale nie są polecane jedynie w przypadku problemów dziecka w obszarze mowy. Przede wszystkim wykrycie ewentualnych nieprawidłowości na tak wczesnym etapie życia malucha może pomóc w szybkim uporaniu się z nimi. Ponadto spotkania z logopedą mogą m.in. przyspieszyć rozwój umiejętności związanych z komunikacją.