Styl

Spodnie męskie: jaki kolor będzie odpowiedni?

Eksperci są zgodni. Warto stosować odpowiednie zasady na tej płaszczyźnie, by nie popełnić żadnej modowej wpadki w towarzystwie. Jesteś zaś w tym momencie przed zakupem nowych elementów garderoby? Na które barwy się zdecydować? Co powinno być tutaj dla Ciebie najbardziej kluczowe?

Kiedy zdecydować się na klasyczne barwy?

Nie da się ukryć, że często ludzie chcą znaleźć eleganckie spodnie męskie, jeśli chodzi o wizyty formalne. Masz przed sobą uroczystości firmowe lub rodzinne? Jeśli nie chcesz być uznany za modowego ignoranta, to warto postępować według kilku najważniejszych zasad. W przypadku formalnych uroczystości najlepiej postawić na takie barwy, jak czarna oraz granatowa. Ewentualnie możesz wybrać kolor grafitowy. Są to barwy uniwersalne. Warto zatem zadbać, aby posiadać minimum po kilka par tego typu spodni w szafie. Tak na wszelki wypadek.

Kiedy można wybrać bardziej jaskrawe tonacje?

Kiedy zaś zdecydować się na eleganckie spodnie męskie w nieco innej kolorystyce? Jeśli idziesz na przykład na luźne uroczystości firmowe, spotkania ze znajomymi itp. to wówczas nie musisz koniecznie trzymać się tylko trzech głównych kolorów. Tutaj masz już o wiele większe pole do manewru. Coraz więcej osób wybiera spodnie, które są bardzo kolorowe. Jest taka możliwość! Pamiętaj jednak tutaj o tym, aby zdecydować się na takie elementy garderoby, które będą odpowiednio ze sobą korespondowały. Warto wybrać właściwie połączone ze sobą górne oraz dolne elementy. Nie tylko w aspekcie kroju, ale także właśnie kolorystyki itd. Pamiętaj, by ostrożnie działać na zasadzie kontrastu, ponieważ efekt finalny może być odwrotny od zamierzonego.