Technologia

Jak wybrać zbiornik na paliwo? 

Wybór zbiornika do tankowania, w którym przechowywane będzie paliwo, ma olbrzymi wpływ na przebieg całego procesu oraz bezpieczeństwo miejsca, w którym się znajduje. Nie warto oszczędzać na zakupie zbiorników i sięgnąć po dobrej jakości produkty wykonane z wytrzymałych materiałów. Poniżej podpowiadamy czym powinien odznaczać się dobrej jakości zbiornik, który zagwarantuje bezpieczne i szybkie tankowanie. 

Zbiorniki na paliwo w formie dwupłaszczowej 

Polecamy sięgać po zbiorniki wykonane w technologii dwupłaszczowej, gwarantującej najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na zastosowaną w pracy zbiornika pompę, której wydajność powinna sięgać nawet 70 (lub więcej) litrów na minutę. Istotnym elementem konstrukcyjnym jest także zastosowany licznik, który pozwala na wysoce precyzyjny pomiar ilości pobieranego paliwa. Polecamy zwłaszcza liczniki wyposażone w funkcję alarmu oraz funkcję zapamiętywania ostatnich tankowań. 

Dobrej jakości zbiornik na paliwo powinien być wyposażony w mikrofiltr, zdolny przechwycić i zatrzymać wszelkie zanieczyszczenia wielkości kilku mikronów (µm). Ważna jest także konstrukcja układu podawczego – mocowanego mosiężnymi gwintami, a nie stalowymi. 

Warto też zwrócić uwagę, czy pompa jest wyposażona w by-pass, który zatrzyma przelewające się paliwo, kierując ponownie do zbiornika. Sytuacja ta zachodzi, gdy pistolet ulega automatycznemu odbiciu. Zastosowanie pomp by-pass świetnie wpływa na żywotność całego zbiornika. 

Osoby interesujące się zbiornikiem na paliwo powinny też zwrócić uwagę na sposób zamykania oraz konstrukcję układu podawczego. Najlepiej wypadają zbiorniki, w których układ podawczy jest zamontowany na szafie zewnętrznej, co przekłada się na sprawne i szybsze tankowanie.