Uncategorized

Fotelik samochodowy dla noworodka

Fotelik samochodowy dla noworodka przydaje się już w momencie odwiezienia go ze szpitala. Rodzic powinien pomyśleć o nim z wyprzedzeniem. Przy jego zakupie nie powinno brać się jedynie estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Jakie są najważniejsze cechy dobrego fotelika dla noworodka?

Bezpieczeństwo dziecka

Kluczowe przy zakupie fotelika dla dziecka powinny być względy bezpieczeństwa. Trzeba zwrócić na wszelkie atesty w rodzaju I-Size. Wysoko ceni się także certyfikat ADAC, który jest przyznawany po wielu testach zderzeniowych. Przydatny bywa też system mocowania ISOFIX, gdzie bezpieczeństwo zwiększają dodatkowe zaczepy. Zapewniają one szybkie przyłączenie fotelika do samochodu. Zaczepy takie montuje się pomiędzy oparciem a siedziskiem kanapy.

Fotelik samochodowy dla noworodka może mieć też wyjmowaną wkładkę regulacyjną, co pozwala przewozić dziecko w pozycji poziomej. Ważny jest również odpowiedni zagłówek, który często można regulować pod względem pozycji dziecka. W razie większego słońca przydaje się osłona, którą można zasłonić noworodka. Powinna być ona ręcznie składana.

Komfort rodzica i wygląd fotelika

Dużą zaletą fotelika dla noworodka może być niska waga. Pomoże to rodzicowi przenosić dziecko, jeśli akurat śpi. W takich sprawdzają się zaczepy, które pomagają w szybkim odczepieniu fotelika. Czasami pełnią one również funkcję zwykłych wózków, gdzie wystarczy je położyć na stelażu z kółkami. Fotelik samochodowy dla noworodka może być także zapięty tyłem do kierunku jazdy. Dla wielu rodziców istotny jest również jego wygląd. Może być on dopasowany do koloru tapicerki. Zbyt jaskrawe kolory mogą zaburzyć poważny wygląd wnętrza.