Biznes

Co to za numer?

Nawet jeśli nasza księga z numerami jest zapisana po brzegi, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, jacy żyją w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie komórki pojawia się obca mieszanka cyfr. Najczęściej w tego typu momentach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu biec na policję, bo przecież nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może należeć do członka naszej paczki przyjaciół, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej albo od razu skorzystać ze strony, jaka interesuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów. Ona tylko powie nam samym, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i tego typu dziwne telefony. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej pomocy.